Haabneeme, Viimsi vald

 
 

Viimsis asuv Haabneeme sobib ideaalselt vaikust ja looduslähedust austavale inimesele, kes hindab elumugavuste lähedust ja kättesaadavust. Kuuse elurajooni lapsed saavad kooli- ja lasteaeda jalutada 10-15 minutiga. Sama lähedal asuvad ka mitmed suured kaubanduskeskused, toidupoed ja Viimsi kino. Suvel pakub suplusvõimalusi Haabneeme liivarand, muul ajal paari minuti autosõidu kaugusel asuv Viimsi Spa ja Veekeskus.

Viimsi rohked kergliiklusteed on ideaalsed rattasõiduks, rulluisutamiseks ja jooksmiseks. Läheduses asuvad veelgi aktiivse ajaveetmise võimalusi pakkuvad:


Viimsi valla areng ja tulevikuprojektid 2017

  • 2017. aasta jooksul avatakse Viimsis uus kaasaegne spordikeskus, kuhu rajatakse 4 tenniseväljakut ja multifunktsionaalne pallimängude saal (korvpall, käsipall, võrgpall, sulgpall). Karulaugu spordihoone valmimine suurendab nii noorte kui ka täiskasvanute sportimisvõimalusi. Loe lisa...

  • Viimsi mäepark. Põhja-Eesti suurim mäesuusanõlv pakub ekstreemseid vabaaja veetmise ja tervisespordi võimalusi kogu perele. (mäesuusatamine, lumelaud, snow tubing).

  • Haabneeme terviseraja pikendamine.

  • Valgustatud tervisraja ehitus Randveres (Tädu metsarada).

  • Viimsi huvi- ja noortekeskuse, muusika- ja kunstikooli ühishoone projekteerimine.

  • Laiaulatuslik teede ja tänavalgustuse rekonstrueerimine. 

  • Uus-Pärtle lasteaia valmimine Lubja külas.

  • 2018. aasta sügisel avatakse Haabneemes Tammepõllu teel Viimsi riigigümnaasium, mis pakub õppimiskohti 540-le noorele. Loe lisa...

 
Viimsi on Põhja-Eestis asuv poolsaar, mis piirneb läänest Tallinna ja idast Muuga lahega. Poolsaare pindala on ligikaudu 50 km2, pikkus umbes 10 ja keskmine laius 5 km. Viimsi maastik on vaheldusrikas, rannamadal on kivine ja liigestatud rohkete luidete ja rannavallidega. Poolsaare keskosa on kaetud metsaga, on laane- ja salumetsi, rabastuvaid männikuid ja soometsi. Paekalda allikarohkel rusukaldal kasvab meie oludes haruldane kooslus, laialeheline ürgne salumets. Põhiosa Viimsi metskonna metsast on kaitsemets.